דשנים כלולים ברשימת 10 הפתרונות הטכנולוגיים המובילים

הטכנולוגיות החדשות המשמעותיות בדוח שפרסם הפורום הכלכלי העולמי (WEF).

אוקטובר 13, 2021
2 דק'

הפורום הכלכלי העולמי (WEF) עובד מול המנהיגים הפוליטיים, העסקיים והאחרים החשובים ביותר בחברה כדי לעצב את סדר היום של הכלכלה, האזור והתעשייה. בכל שנה, הפורום בוחר מגוון טכנולוגיות שהוא רואה בהן פוטנציאל ליתרון משמעותי לחברות ולכלכלות.

הגיע הזמן שהטכנולוגיה תתמודד עם הבעיות

בדוח האחרון שלהם, דשנים חכמים ובטוחים מבחינה אקולוגית סומנו “כטכנולוגיית הקו הראשון שתעזור לחקלאים להגדיל את תפוקת הגידולים באופן בר קיימא”.

מביאים דשנים חכמים יותר לחקלאים

הדשנים בשחרור מבוקר של ICL צוינו באופן מיוחד. זאת, בשל האופן שבו אנחנו מייצרים מוצרי הזנה עם שיעורי שחרור נוטריאנטים שהותאמו במדויק לצרכים של כל גידול ספציפי או תנאי גידול ספציפיים.

בנוסף לדשנים בשחרור מבוקר של ICL, ישנו גם הפוליסולפט ודשנים מבוססי פוליסולפט. דשנים רב-נוטריאנטים אלה מגיעים ממכרה בולבי של ICL בבריטניה. זהו מכרה הפוליהליט היחיד בעולם, והוא מעלה אל פני השטח כמויות עצומות של רב-נוטריאנטים טבעיים בעלי דפוס שחרור ממושך המיועד לספק לצמחים נוטריאנטים חשובים על פני תקופה ארוכה.

הן לדשנים בשחרור מבוקר והן לפוליסולפט יש תועלת כפולה, בכך שהם מספקים הזנה טובה יותר לגידולים וגם שומרים יותר על הסביבה, הודות למניעת בזבוז של נוטריאנטים שלא נצרכו.

עושים את חלקנו למען חקלאות מדויקת ובת קיימא

הדשנים בשחרור מבוקר ומושהה שלנו נמצאים כיום במרכז הבמה כפתרון שעוזר להגיע לחקלאות מקיימת יותר. כפי שמציין דוח ה-WEF, הם נועדו “להבטיח כי רמות גבוהות משמעותית של נוטריאנטים יגיעו לגידול, וכך התנובה תגדל עם פחות דשן.”