agriculture

משפחות
איתור מוצר

Do not know which product is right for you? Try our matching calculator

חפשו מוצר
גידולים
איתור מוצר

Do not know which product is right for you? Try our matching calculator

חפשו מוצר
מרכז הידע
איתור מוצר

Do not know which product is right for you? Try our matching calculator

חפשו מוצר
חדשות
איתור מוצר

Do not know which product is right for you? Try our matching calculator

חפשו מוצר
תוצאות ניסוי
איתור מוצר

Do not know which product is right for you? Try our matching calculator

חפשו מוצר

דשן מורכב מצופה מכיל תערובת של גרגירים משתי טכנולוגיות ציפוי טכנולוגיית ה Poly S וטכנולוגיית הציפוי בשרף

עם אגרובלן אתם מקבלים יעילות דישון מרבית ביישום יחיד ללא תלות במערכות השקיה ודישון.

אגרובלן, מסדרת הדשנים בשחרור מבוקר שלנו (CRF – Control Released Fertilizers), הוא דשן המשלב שתי טכנולוגיות ציפוי המאפשרות דישון מתמשך ואחיד לאורך זמן

דשנים קונבנציונליים משחררים את יסודות ההזנה לקרקע מיד לאחר יישומם או הפעלתם ע”י הגשם /השקייה. בצורת הזנה זו  ישנם אובדנים רבים של חומרי הזנה שנשטפים לעומק הקרקע, או משתחלררים לאטמוספירה וגם הזנת הצמח נעשית למשך זמן קצר בלבד ובצורה לא אחידה. כמו כן  נדרשים מספר סבבי יישום דשן על מנת להבטיח שהגידולים מקבלים את ההזנה הנדרשת להם לאורך כל תקופת הגידול.

לעומת זאת, גרגירי אגרובלן משלבים שתי טכניקות ציפוי יחודיי בות צהמאפשרות שחרור  הנוטריינטים בהדרגה ולאורך זמן ממושך, בתהליך הדרגתי שמספק לצמח חומרי הזנה למשך תקופה ארוכה, ביישום יחיד, במקום מספר סבבים בשנה, כל זאת, ללא תלות במערכות השקיה ודישון.

הרכבי אגרובלן מעניקים שליטה מלאה על תכניות הזנה, זמינים במשכי זמן שונים, ומותאמים ליישום לפי צרכי הגידול ומועילים ביותר גם בהפחתת ההשפעות הסביבתיות של הדישון.

thumb

יתרונות

  • יישום בודד במקום מספר סבבי יישום.

  • יישום ללא תלות במערכות דישון והשקיה.

  • הפחתה במדדי השטיפה, ושחרור חנקן לאטמוספירה בצורת גזי חממה ועי כך חיסכון משמעותי בדישון וצמצום משמעותי בהשפעתם הסביבתית של הדשנים.

  • אחידות בשחרור הנוטריינטים לאורך כל תקופת הגידול ומניעת מצבי עודף ומחסור

מוצרי המשפחה

שם המוצר
K2O
P2O5
N
עוד מרכיבים
אורך חיי מוצר

דשן אגרובלן 15-8-16 +5MgO, מסדרת הדשנים בשחרור מבוקר של ICL (CRF - Control Released Fertilizers), מעניק לחקלאי שליטה מלאה בתכניות ההזנה.

אגרובלן 18-8-16 +2MgO, מסדרת הדשנים בשחרור מבוקר (CRF - Control Released Fertilizers), הוא דשן המעניק לחקלאי שליטה מלאה בתכניות ההזנה.

דשן אגרובלן 18-0-18+2MgO, מסדרת הדשנים בשחרור מבוקר של ICL (CRF - Control Released Fertilizers), הוא דשן המאפשר לחקלאי לשלוט באופן מלא בתכנית ההזנה של הגידול.

דשן אגרובלן 20-10-10+4MgO, מסדרת הדשנים בשחרור מבוקר של ICL (CRF - Control Released Fertilizers), מעניק לחקלאי שליטה מלאה בתכניות ההזנה.

מרכז הידע

דשנים בשחרור מושהה מבית CRF
וידאו

דשנים בשחרור מושהה מבית CRF

וידאו

דשנים בשחרור מושהה מבית CRF

גידולים קשורים

צפו בחלק מהגידולים הנבחרים

כאן נמצא כל המידע על דישון בננה, שיטת הפעולה הטובה ביותר, מוצרים מתאימים, ניסויי שדה ועוד.

למדריך המלא של בננה

גידול הדרים בישראל מצטיין בפיתוח זנים ייחודיים המותאמים לתנאי הקרקע והמים. מוצרי דישון מתאימים נותנים מענה לצרכים המיוחדים של הפרי העסיסי

למדריך המלא של הדרים

הזית הוא אחד הגידולים העתיקים בישראל. עם המעבר הנמרץ לגידול זיתים לשמן בהשקיה עלה הצורך בביסוס ממשק דישון אופטימלי לקבלת יבול מרבי ואיכותי

למדריך המלא של זיתים

האבוקדו הוא ענף הייצוא החקלאי המוביל בישראל, ומכונה בשל כך "הזהב הירוק". מהן ההמלצות לדישון אבוקדו ואילו מוצרים מתאימים?

למדריך המלא של אבוקדו

לכל הגידולים

שאלות ותשובות

בהשפעת טמפרטורת הקרקע וגורמים נוספים חודרת לחות לציפוי החדיר-למחצה של הדשן וממיסה את ליבת חומר ההזנה. ספיגת הלחות והתמוססות הליבה גורמת להצטברות של לחץ אוסמוטי בתוך הגרגיר המצופה. הלחץ האוסמוטי גורם לתמיסת הדשן להשתחרר דרך נקבוביות מיקרוסקופיות בציפוי. לאחר שכל הדשן השתחרר במלואו, הציפוי מתפרק בקרקע.

הציפוי של אגרובלן הוא פולימר המבוסס על שמנים צמחיים משופרים. ציפוי זה מתכלה באיטיות ונותר אינרטי בקרקע לאחר שהנוטריינטים שבו שוחררו. כל הציפויים הפולימריים שלנו פותחו כך שיהיו דקיקים ככל הניתן (עד עובי שערה אנושית) וחדירים למים, תוך שהם מאפשרים לציפוי להגשים את תכליתו: שליטה בשחרור הנוטריינטים לאורך פרק זמן מוגדר מראש.

כמגדל, ייתכן שתתקשה להבדיל בין הדשנים השונים בשחרור מבוקר ולבחור את הדשן שמתאים לצרכי היבול, האקלים והתקציב שלך. סל המוצרים שלנו בתחום זה גדול מאוד ומתאים למגוון רחב של גידולים. לכל מוצר סוג ציפוי, עובי ציפוי ואורך חיים שונה. אנחנו ממליצים לפנות לאגרונומים שלנו לקבלת ייעוץ מותאם אישית. במסגרת הייעוץ תקבל טבלת שחרור חומרי הזנה לאורך זמן, לכל רכיב תזונתי, תוך התחשבות בכל התנאים הרלוונטיים.

לשאלות נוספות

פנו לאגרונומים שלנו
icon יש לכם עוד שאלות?